Kontakt:
Petr Novák
tel.: 777 18 66 17
automas@automas.eu

Líbí se vám náš nový kalendář?

O nás

Automáš je klub lidí sdílejících auta (více lidí jezdí jedním a týmž vozem a v jeho využívání se střídají). Byl založen v červnu 2014. Jediným vlastníkem aut je v současné době zakladatel klubu Petr Novák.

Projekt vznikl z potřeby rozumně se podělit o málo využívanou věc a ulehčit tak našim parkovištím i ulicím. Koncept sdílení (sharingu) umožňuje vzájemně si půjčovat věci, které jsou příliš drahé a/nebo příliš nevyužívané, než aby si je člověk kupoval každý týden, měsíc nebo rok. Sdílení aut (carsharing) je nejen ekologické, ale také ekonomicky výhodné.

Většinou totiž počítáme do nákladů na provoz automobilu jenom palivo a občasný servis, ale zapomínáme na amortizaci, pojištění a parkovací a dálniční poplatky. Když se tohle všechno započítá, vyjde nám, že cena za kilometr ujetý soukromým vozem je mnohem vyšší než pouhá cena paliva.

Díky sdílení jednoho auta více lidmi lze tyto „skryté“ náklady rozdělit a tím na jednu osobu snížit. Navíc si můžete v klubu kdykoli vybírat ze tří různých aut podle toho, jaký je pro vaši cestu nejoptimálnější poměr „spotřeba/počet míst+zavazadlový prostor“.

O vás

Úspěšně se bráníte vlastnictví auta, ale přece jen vám občas bicykl nebo taxík nestačí? Tak to jsme tu pro vás!

S Automášem můžete mít k dispozici stále stejný vůz, na který si zvyknete, a zároveň vám nehrozí starosti s jeho údržbou, parkováním, zkrátka s jeho vlastněním. K tomu vám přibude zaslouženě dobrý pocit, že jste udělali něco pro životní prostředí.

Chcete užívat luxusu, který přináší výběr ze tří aut, a přitom se o ně nemuset starat? I pro vás tu jsme.

Je vás hodně a nechce se vám na dovolenou dvěma auty, protože je to dražší? Automáš vám nabízí sedmimístný vůz. Navíc máme zvýhodněný tarif pro všechny, kdo si zamluví kterýkoli klubový vůz na dobu delší než sedm dní.